вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty drewniane

Trwałe ogrodzenia drewniane

Nieodpowiednio zabezpieczone płoty drewniane prędko się destruują oraz mogą ostatecznie stracić swój dotychczasowy czar i cechy. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie warto poznać typy pielęgnacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna trzeba rozpocząć od właściwego oraz skrzętnego przygotowania towaru na ogrodzenie, albowiem od tego uzależniony jest efekt końcowy własnych prac. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji i dekoracji płotów z drzewa istotne jest ocena, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi objawów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz insektami. Jak asekurujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, trzeba nanieść kolejne amalgamaty, jakie konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni płot od środka, ale nie stworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Zabezpieczone w ten sposób płot pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed ujemnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drewna były trwałe należy poświęcić im sporo uwagi i opieki.

Totalnie inaczej jest w przypadku płotów plastikowych. Ów wersja płotów jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają także biokorozji dlatego dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий